KONST / Litografier / Litografi 14222073
nr 1422 2073
Jane Wålstedt
(1917-2009), Sverige
Litografi, Högalid. Signerad, numrerad 22/50, daterad 1969. Bildmått: 23x27 cm, yttermått inklusive ram: 38x40 cm
Jane Wålstedt, svensk keramiker verksam i Laholm, född 1917, död 2009.
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
måndag 27 september 2021
kl 18:31:14
20/9 20:08:58
27 sep
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Jane Wålstedt
Läs mer om Jane Wålstedt